چاپ و برش همزمان انواع لیبیل

چاپ افست و همه چیز درباره آن

چاپ افست و همه چیز درباره آنReviewed by دیدبان on Dec 21Rating: 5.0چاپ افست و همه چیز درباره آن یکی از پررونق ترین و فراوان ترین چاپ ها که از دلایل اصلی آن چاپ روی کاغذ با کیفیت بسیار عالی و در تیراژهای نسبتا پایین است چاپ افست نایمیده میشود مراحل انجام کار در چاپ:چاپ افست و همه چیز درباره آن یکی از پررونق ترین و فراوان ترین چاپ ها که از دلایل اصلی آن چاپ روی کاغذ با کیفیت بسیار عالی و در تیراژهای نسبتا پایین است چاپ افست نایمیده میشود مراحل انجام کار در چاپ:

چاپ افست و همه چیز درباره آن

 یکی از پررونق ترین و فراوان ترین چاپ ها که از دلایل اصلی آن چاپ روی کاغذ با کیفیت بسیار عالی و در تیراژهای نسبتا پایین است چاپ افست نایمیده میشود

مراحل انجام کار در چاپ:

نخستین مرحله شروع به کار در هر پروژه چاپی طراحی  است . پس از آن فایل را باید به دست لیتوگرافی سپرد. در این مرحله از فایل به وسیله دستگاه image setter خروجی گرفته می شود یعنی در کارهای چهاررنگ، چهار فیلم که نشان دهنده رنگهای cayan ( آبیmagenta (قرمزyellow (زرد) و black (مشکی) می باشد به دست می آید. (CMYK)، فیلم های هر رنگ به طور مجزا در دستگاهی به نام قید کپی قرار می گیرد و پس از عمل نوردهی نقش فیلم به روی زینک می افتد و فرایند ظهور زینک انجام می شود و به این ترتیب از چهاررنگ CMYK چهار زینک CMYK تهیه می شود. پس از آن زینک ها از لیتوگرافی به چاپخانه می رود.

در این مرحله کارهای چهاررنگ CMYK روی ماشین چهاررنگ چاپ می شوند و زینکهای هر رنگ در قسمت مربوطه نصب می شود و در هر قسمت مرکب مورد نظر ریخته می شود، کاغذ از یک طرف وارد ماشین چاپ میشود و پس از عبور از هر قسمت نقشهای مربوطه به رنگ آن قسمت را با همان رنگ به خود می گیرد.

ماشین چاپ

به طور کلی از غلطکهای متعدد تشکیل شده که مرکب را یکنواخت کرده و نهایتاً به زینک می رساند. زینک ابتدا به وسیله غلطکی مرطوب می شود و در واقع آن قسمتهایی که نقش ندارند مرطوب شده و قسمتهای نقش دار رطوبت نمی گیرد. مرکب توسط غلطک دیگری به روی زینک مالیده می شود و چون مرکب چرب است روی قسمت های مرطوب که نقش ندارند نمی نشیند و به این صورت نقش از زینک به روی لاستیک چاپ می افتد و بعد از آن به روی کاغذ منتقل می گردد. همین مراحل در بقیه برجها نیز اتفاق می افتد تا اینکه کار چاپ شده چهاررنگ، در انتها روی هم جمع می شود.

چاپ افست روی PVC شفاف

چاپ روی هر جنسی ویژگی ها و کنترلهای خاص خود را دارد، از جمله مواردی که در زمان چاپ نکاتی را باید در آن رعایت کرد، جنس PVC شفاف است. با کمی دقت کالاهای بسیاری را در بازار خواهید دید که برای درج اطلاعات و نام روی آنها لیبل PVC چسبانده شده است، از جمله بسیاری از مام رولت ها، شامپوها و ….

معمولا از جنس لیبل PVC شفاف برای درج اطلاعات بر روی ظروف نوشابه استفاده می شود با در نظر گرفتن این نکته  موارد زیر را مورد بررسی قرار می دهیم:

  • در طراحی لیبل حتما رنگ ماده ای که در ظرف pet ریخته می شود یا رنگ خود ظرف (در حالی که ظرف pet شفاف نباشد) را در نظر داشته باشید.
  • حتما در زیر هر نوشته یا شکلی رنگ سفید چاپ شود بدین معنی که بستر هر نوشته یا نقش قبل از چاپ رنگهای دیگر بایستی سفید چاپ شود.
  • لیبل بعضی از محصولات که در ظرف pet شفاف قرار دارند هم از داخل ظرف و هم از خارج بر روی آنها چاپ صورت گرفته است. برای این منظور عملیات چاپ کمی طولانی تر خواهد بود بدین ترتیب که ابتدا نوشته های داخل لیبل به شکل ناخوانا چاپ می شود، به دنبال آن تن پلات سفید روی همه لیبل قرار می گیرد و در آخر نوشته های رو به شکل خوانا چاپ می شوند، دقت کنید که رنگ سفید باید جلا و درخشندگی لازم را داشته باشد به همین منظور رنگ سفید در حالت خاصی باید چند بار چاپ گردد.
تماس با ما
تماس با ما تماس با ما تماس با ما